Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR

PROGRAM KULTURNÍCH AKCÍ A VÝSTAV – ŠKODA MUZEUM –KVĚTEN 2014

Škoda auto muzeum

5. 5. – René Trossman Blues Trio Bluesový koncert amerického kytaristy, závěrečný koncert abonentního jazzového cyklu, L&K Forum od 19 hod. Vstupné 190,- Kč. 16. 5. – Muzejní noc Bezplatný vstup do všech výstavních prostor a depozitáře prototypů od 19 do 24 hod.

5. 5. – René Trossman Blues Trio

Bluesový koncert amerického kytaristy, závěrečný koncert abonentního jazzového cyklu, L&K Forum od 19 hod. Vstupné 190,- Kč.

 

16. 5. – Muzejní noc

Bezplatný vstup do všech výstavních prostor a depozitáře prototypů od 19 do 24 hod. Bohatý doprovodný program: Představení designového konceptu ŠKODA VisionC, vystoupení kapely muzikantů s hendikepem The Tap Tap / v 19.30 a ve 20.30 hod./,  projekce filmů připomínající 50. výročí vozů ŠKODA 1000 MB, divadelní skeče z historie automobilismu, noční prohlídky výrobních provozů /registrace od 18 hod., pro osoby starší 12 let/, jízda vyhlídkovým historickým autobusem / od ŠKODA Muzea  na Staroměstské náměstí a zpět v půlhodinových časových intervalech od 19 do 23 hod./. Speciální program i v Muzeu Mladoboleslavska, v Městském paláci Templ a ve Sboru Českých bratří.

 

20. 5. – Hot club

Koncert mladoboleslavské dixielandové kapely hrající tradiční neworleanský jazz. Sál Hieronimus II, stolkové uspořádání, od 19.30 hod., vstupné 120,-.

 

21.5. – Diashow -  The Sun Trip aneb z Francie do Kazachstánu na solárním kole 

Honza Galla s Karlem Šebelou se minulý rok v létě zúčastnili prvního ročníku závodu solárních kol, tedy elektrokol napájených solárními panely, z Francie do Kazachstánu. Ten se jel expedičním stylem, závodníci si vybírali nejen trasu, ale i místa a dobu, jakou budou odpočívat. Ujeli celkem 7804 km za 46 dní, 10 hodin a 35 minut. L&K Forum od 18.30 hod. Vstupné 100,- Kč.

 

31.5. - Módní přehlídka pro ženy NEW LEVEL

Odbory KOVO MB, ŠKODA AUTO a MARTIN PAVLÍK Vás zvou na módní přehlídku. L&K Forum, od 20 hod. Vstupné 60 Kč. Předprodej v knihovně OS KOVO, tel. 326 8 13344 /9 – 18 hod/.

 

Připravujeme

 

5.6. -  Oldtimer Bohemia Rally – FIVA International

Od 17. 30 hod bude v prostoru před ŠKODA Muzeem, kde konči jedna z etap Oldtimer Bohemia Rally, vidět kompletní startovní pole letošního ročníku. Přijďte se pokochat veterány a zároveň využít prodloužené otevírací doby ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma. Vice info na www.obr-mb.cz.

 

9.6.  - Mladoboleslavský filmový festival

Po čtvrté se v Mladé Boleslavi uskuteční festival plný pohádek, večerníčků a filmů pro děti. Slavnostní zahájení proběhne ve ŠKODA Muzeu v sále L&K Forum  od 10 hodin za účasti prezidentky festivalu herečky Sabiny Laurinové. Vstupné zdarma. Vice info na www.mb-net.cz.

 

 

 

 

 

 

KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY

 

Škoda Popular: Indická odysea 1934

 

ŠKODA Muzeum oslaví 12. května 2014 osmdesáté výročí startu  tehdy bezkonkurenčně největší československé výpravy debutujících vozů Škoda Popular z Prahy až do Kalkaty. Výstava více než 60 unikátních fotografií člena vysokoškolské expedice Lubomíra Šebely, včetně snímků ručně kolorovaných věhlasným Ateliérem Langhans, dává nahlédnout do ztraceného světa Balkánu a Orientu. Atmosféru nádherného dobrodružství sedmi statečných mladíků ve čtyřech polokabrioletech na náročné trase dlouhé 15 000 km dokreslí dobový dokumentární film v původním znění. Význam řady Popular, díky níž automobilka vystoupala na pozici tuzemské jedničky ve výrobě i exportu, na výstavě připomenou také zajímavosti o slavných majitelích sympatické „lidovky“ od národního reprezentačního týmu fotbalistů až po uměleckou dvojici - Olgu Scheinpflugovou s Karlem Čapkem. Osm desetiletí triumfálních výprav Popularů do celého světa symbolicky završuje aktuální retro jízda autentického roadsteru ze seriálu „Četnické humoresky“ po stopách Čapkových „Anglických listů“. Brána nejen do dávné Arábie, Persie a Britské Indie je vám otevřena do 30. září 2014. Osmdesáté jubileum vozu Škoda Popular si také můžete připomenout ve výstavním prostoru Evoluce, kde bude vystavena jejich chronologická řada. V Galerii nad schody od 12.5. do 30.9. 2014.

 

 

Mladí designéři 2014

Výstava 3D modelů vozů vytvořených očima žáků 3.- 5. tříd z Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasin. Přijďte hlasovat o nejhezčí model  z každého města! Autoři vítězných modelů získají zajímavé ceny a se svou domovskou základní školou se ve dnech 16. - 18. 6. 2014 zúčastní speciální návštěvy ŠKODA Muzea, v rámci které se mohou těšit na vyhlášení výsledků a pestrý zábavný program. V salonku Narcis do 31. 8. 2014.

 

Jednostopá historie

Přehled vývoje jízdních kol doplní kolekce moderních kol značky ŠKODA z dílny ŠKODA Originální příslušenství. Ve foyeru muzea do 1. 7. 2014.

 

ŠKODA očima Viléma heckela

Výstava dobových reklamních fotografií vozů ŠKODA od legendárního českého mistra fotografie Viléma Heckela. Nechte se okouzlit krásou precizních retro fotografií z 50. a 60. let minulého století ve špičkové technické kvalitě. V Café/Restaurantu VÁCLAV do 30. 6. 2014.

 

„Český betlém “ Davida Černého

Ojedinělá výstava bronzových objektů výtvarníka Davida Černého představující scénické obrazy českých dějin a kultury. Soubor čítající 12 objektů byl vytvořen pro Autostadt /Wolfsburg, Německo/ při příležitosti výstavy EXP0 2000. Ve ŠKODA Muzeu je ke shlédnutí jeho první část. Jednotlivé historické události se popisují na „ostrovech“ odlitých z bronzu připomínajících český betlém. Modely jsou integrovány v krajině, která umožňuje názorně ukázat historické zvraty a paralely. Návštěvníci se tak mohou např. přenést do období rozkvětu českých zemí za vlády Karla IV., husitských válek, či být svědky premiéry Dona Giovanniho ve Stavovském divadle v roce 1787 atd. Komentované prohlídky pro školy a veřejnost, rezervace na tel. 326 8 31135. Ve foyeru ŠKODA Muzea. Výstava prodloužena do 30. 6. 2014.   

 

Laurin, Klement a spol.

Výstava přibližující osudy osobností z rané historie automobilky /Laurin, Klement, Hieronimus, Kolowrat, Podsedníček, Vondřich/. Ke zhlédnutí do 30. 6. 2014.

 

STÁLÁ EXPOZICE

 

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA - Hrdost, Každodennost a Výzvy symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace - od nálezového stavu až po „klenot“. Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.

 

Obměny stále expozice

Ručně háčkovaná ŠKODA Octavia Combi v životní velikosti zvaná „Viktor“ od výtvarnice Jitky Havlíčkové. V tematické části Tradice k vidění do 7. 7. 2014.

Chronologická řada vozů ŠKODA Popular připomínající osmdesáté jubileum vozu. V tematické části Evoluce/autoregál od 12. 5. do 30. 9. 2014.  

 

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea.  Využijte možnosti zakoupení celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu 280,- Kč.

 

Café /Restaurant VÁCLAV

 

Navštivte Café/Restaurant VÁCLAV v budově ŠKODA Muzea provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní nabídku pokrmů a nápojů, příjemnou atmosféru a moderní prostředí, obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hod, tel. 326 8 31243.  

 

22.5.2014 - 17 – 21.30 hod - Speciality z grilu

Nechte se naladit na letní večery specialitami z grilu připravovanými šéfkuchařem.

 

17.6.2014 – 17 – 21.30 hod– Večer francouzské kuchyně

Francie je především země výborného jídla a vína. Ochutnejte vybrané francouzské speciality doplněné vínem, které pro vás vybral sommelier společnosti Zátiší Group.

 

 

ŠKODA Muzeum, Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, T: 420 326 8 32038, E-mail: muzeum@skoda-auto.cz muzeum.skoda-auto.cz. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod. Změna programu vyhrazena!