Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR

Mumie světa

Jakou záhadu skrývá Burnsova sbírka? Proč se bojovníkům zmenšovaly hlavy? Co jsou a jak vypadají incké mumie? Všechny odpovědi na tyto otázky můžete získat už dnes, pokud navštívíte výstavu Mumie Světa. Ta přináší fascinující poselství o dávných kulturách a civilizacích.

Jakou záhadu skrývá Burnsova sbírka? Proč se bojovníkům zmenšovaly hlavy? Co jsou a jak vypadají incké mumie?

Všechny odpovědi na tyto otázky můžete získat už dnes, pokud navštívíte výstavu Mumie Světa. Ta přináší fascinující poselství o dávných kulturách a civilizacích. Originální mumie a další artefakty byly zapůjčeny ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací a soukromých sbírek. Výstava svým rozsahem, historickou a vědeckou hodnotou nemá ve světě obdoby. Jedná se o největší a nejucelenější sbírku mumií na světě.

Na výstavě Mumie světa návštěvníci nahlédnou do života lidí z různých dějinných epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Odhalí nečekaná tajemství o kulturách a civilizacích dávno minulých.
Návštěvníci se tak dozvědí o pohřebních rituálech jihoamerických indiánů či o zapomenuté kryptě v Německu, která uchovala těla celé šlechtické rodiny.
Výstava nadchne nejen milovníky historie, ale především rodiny s dětmi, které díky ní nahlédnou originálním způsobem do vzdálené i bližší minulosti.